Bestyrelsen

Thorning Friluftsspil er organiseret således:

Hvert funktionsområde har en funktionsansvarlig, der sørger for udførelsen af opgaven i samarbejde med de øvrige frivillige deltagere.

Udover bestyrelsesopgaverne er hvert bestyrelsesmedlem kontaktperson til flere af de funktionsansvarlige.

Det fremgår af organisationsplanen som hvert år vises i velkomsthæftet, som udleveres til alle ved velkomstaftenen/Hilse på aften umiddelbart før prøveforløbets start i februar måned.

Formand Cille Insa Sommer
ThorningFriluftsspil FormandCilleInsaSommerCille Insa Sommer
 61 31 70 41
 formand@thorning.com
Funktioner
  • Billetsalg
  • Instruktion/koreografi
  • IT – Hjemmeside
  • Kor og orkester
  • PR
  • Samaritter
Næstformand Jesper T. Nielsen
ThorningFriluftsspil Naestformand Jesper T Nielsen Jesper T. Nielsen
 20 35 06 38
 naestformand@thorning.com
Funktioner
  • Festudvalg
  • Foto og video
  • Produktionsplan
  • Skuespillere
Kasserer Michael N. Madsen
ThorningFriluftsspil Kasserer Michael N Madsen Michael N. Madsen
  61 46 52 10
  kasserer@thorning.com
Funktioner
  • Arbejdsplan under forestillinger
  • Lokaleansvarlig/Forsikring
  • Salgsboder
Bodil Lyngsøe
ThorningFriluftsspil Medlem Bodil Lyngsoe

Bodil Lyngsøe

 22 19 27 02
  bodil@thorning.com
Funktioner
  • Scenografi
  • Scene
  • Sponsorkontakt
 
Niels Erik Nielsen

ThorningFriluftsspil Medlem Niels Erik Nielsen Niels Erik Nielsen
 29 61 26 52
 nielserik@thorning.com 

Funktioner
  • El
  • Koordinering: nedpakning.
  • Lyd
  • Lys
Malthe Broe
ThorningFriluftsspil Medlem Malthe BroeMalthe Broe
 42 17 63 65
 malthe@thorning.com
Funktioner
  • Dekoration
  • Parkering
  • Plads
  • Stole
Inge-Lise Pedersen
ThorningFriluftsspil Medlem Inge lise PedersenInge-Lise Pedersen
 inge-lise@thorning.com
Funktioner
  • Sminke/Frisør
  • Kostumer
  • Regi
  • Blomster
  • Service og tilsyn med publikumstoiletter
Suppleanter.
  • Michael Sørensen
  • Stina Bøgelund
 
 
 
 
Revisorer.
  • Revisor Cita Brøns
  • Revisorsuppleant Kathrine Oddershede
 
 
 
 
Kontakt

Thorning Friluftsspil
c/o formand Cille Insa Sommer
Tlf. 61 31 70 41
Mail: formand@thorning.com

PR Mail: pr@thorning.com

Web: webmaster@thorning.com 

Thorning Friluftsspil

Thorning Friluftsspil er kendetegnende på flere punkter. Et godt socialt samvær vægtes højt, samtidigt med den målrettede indsats for at lave en kvalitetsforestilling.